Naše víťazstvá

2010/2011

S trénerskou dvojicou Tlstovičová Zuzana – Dr.Hančík Vladimír sa začala nová éra družstva žien pod oficiálnym názvom Slávia Ekonomická univerzita Bratislava (Slávia EU BA). Cieľom bolo pokračovať v rozvoji výkonnosti, nadviazať na minulé úspechy, vychovávať reprezentantky, reprezentovať a propagovať vysokoškolský šport a Ekonomickú univerzitu Bratislava. Hráčkam sa zlepšili  sociálne  podmienky,  finančné zabezpečovanie družstva a odmenou za starostlivosť rektora Ekonomickej univerzity Bratislava prof. Siváka Rudolfa sa družstvo prebojovalo do 19.finále. V  piatom rozhodujúcom zápase v športovej hale PKO  po víťazstve získalo prvý titul pre Sláviu Ekonomická univerzita Bratislava a celkove 13. majstrovský titul Slovenska. V Slovenskom pohári získalo  2.miesto, keď ich porazil Doprastav Bratislava. V európskom pohári Chalenge Caup postúpili cez rumunskú Craiovu do 2.kola a cez albánsku Tiranu až do 18/finále súťaže. Nakoniec stroskotali v zápase s Malorkou, keď prehrali až v zlatom sete.

2010/2011

V Slovenskom pohári v 2.kole slávistky vyhrali nad Pezinkom 3:0, 3:1, v 3.kole nad Spišskou Novou Vsou a prebojovali sa do finále v Myjave. Vo finálovom zápase prehralo prehrali s Doprastavom Bratislava 0:3 a obsadili 2.miesto.

2012/2013

extralige ako minulý rok vstupovalo naše družstvo s Doprastavom až od finále play-off.  ¼ finále vyhralo v sérii dvoch zápasoch 3:1 a 3:0 a postúpilo do semifinále s Pezinkom. Po výsledkoch 3:0, 3:2 a 3:1 Slávistky postúpili do 19. finále. Vo finále sme sa stretli s Doprastavom. V päťzápasovej sérii po výsledkoch 0:3,3:1,0:3,3:1 a v rozhodujúcom zápase v PKO  3:0 sa naše družstvo stalo 14. majstrom.

2012/2013

Zverenky trénera Martina Hančíka majú za sebou veľmi dobrú sezónu. Na domácej scéne prehrali jediný zápas – v extraligovom finále podľahli v treťom dueli Doprastavu 1:3. K titulu majsteriek Slovenska im pribudol aj triumf v Slovenskom pohári. V Stredoeurópskej lige sa prebojovali do Final Four, konečné štvrté miesto je pre tento tím určite úspechom.

2013/2014

Volejbalistky Slávia EU Bratislava získali 14. titul v histórii klubu. Zverenkyne trénera Martina Hančíka vyhrali v sobotu v Spišskej Novej Vsi 3:2 a v celej sérii triumfovali 3:1 na zápasy. Slávia zavŕšila výbornú sezónu, v ktorej vyhrala aj Slovenský pohrá a ôsmykrát sa tešila z double, teda z oboch najcennejších trofejí. Celkovo získala Slávia už 24. titul, pretože okrem 15 slovenských má na konte aj 9 československých. Spišiačky začali prelomovú sezónu, prvýkrát v histórii sa prebojovali do finále pohára aj extraligy, ale v oboch prípadoch nestačili na Sláviu. Finálová séria bola veľmi vyrovnaná, o čom svedčí aj fakt, že tri zo štyroch zápasov sa rozhodovali v tajbrejku.

 >SVF report 1 / SVF report 2 / SVF report 3

2014/2015

Volejbalistky Slávie EU Bratislava zvíťazili vo finále Slovenského pohára v Spišskej Novej Vsi nad domácim družstvom VK Spišská Nová Ves 3:1 a po dvoch rokoch získali cennú trofej. V histórii sa Bratislavčanky tešili už z rekordného 11. triumfu v Slovenskom pohári. Stále tak platí, že od roku 2007 vyhrali pohár len bratislavské tímy.

>SVF report

2015/2016

Sedemnásty raz z doterajších osemnástich ročníkov Slovenského pohára (v rokoch 1997 a 2002 sa nehral) putovala ženská trofej do hlavného mesta- už dvanástykrát zásluhou volejbalistiek Slávie EU. Vo finále záverečného turnaja Final Four v Nitre zdolali v dramatickom zápase KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 a cennú trofej obhájili prvýkrát od roku 2006, minulý rok triumfovala v Spišskej Novej Vsi. Celkovo získala Slávia EU už 12. Slovenský pohár v histórii klubu. Zverenkyne trénera Martina Hančíka zároveň natiahli sériu bez prehry v tejto sezóne, ktorá sa vrátane extraligy dostala na číslo 26.

>SVF report
/ SVF report 1

2015/2016

Nesmierna hrdosť v očiach prezidenta volejbalistiek Slávia Ekonomická Univerzita Vladimíra Hančíka, slzy štastia a obrovská úľava na tvári jeho syna Martina, trénera slávistiek, výskoky, jasot a piskot v podaní mladého tímu. Ten dosiahol šestnásty slovenský majstrovský skalp. Bez jediného vylomeného zubu. V sobotnajšom treťom zápase finále play off slovenskej extraligy vyhrali nad KV MŠK Oktan Kežmarkom 3:1 a sériu hranú na tri víťazstva ovládli suverénne 3:0. Slávia vyhrala všetkých 32 zápasov v extralige a k tomu pridala aj dva triumfy v Slovenskom pohári v aktuálnom ročníku extraligy 2016-2017. V sezóne 1997-1998 to dosiahla Slávia UK Bratislava pod vedením trénera Vladimíra Talla, v ročníku 2005-2006 zopakovala tento kúsok OMS Senica pod taktovkou kouča Vladimíra Sirvoňa a teraz to dosiahla Slávia EU pod vedením trénera Martina Hančíka.

SVF report 1SVF report 2SVF report 3

2016/2017

Volejbalistky Slávia EU Bratislava obhájili posledné dve víťazstva v Slovenskom pohári a cennú trofej získali do svojej vitríny 12. krát v histórii. V nedeľňajšom finále v Starej Ľubovni vyhrali zverenkyne Michala Matušova nad Volley project UKF Nitra 3:1. Najlepšími hráčkami finálového zápasu sa stali Terézia Widerman (Slávia EU) a Jana Tužinská (UKF Nitra). Kompletnú galériu nájdete TU.

>SVF report
 / SVF report 1

2016/2017

Volejbalistky Slávia EU Bratislava obhájili titul majsteriek SR. V sobotňajšom treťom súboji finále play-off extraligy zdolali mestského rivala 1. BVK 3:1 a v sérii triumfovali jednoznačne 3:0 na zápasy. Slávistky potvrdili dominanciu z predchádzajúcich rokov a získali rekordný sedemnásty majstrovský titul v ére samostatnosti. Kompletnú fotogalériu nájdete TU.

>SVF report
 / SVF report 1

2017/2018

Slávia EU Bratislava aj napriek veľkej bojovnosti nezískala v sezóne 2017/2018 zlato. Vo finále sa stretla s Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava. Celá finálová séria trvala štyri zápasy. V poslednom zápase Slávia EU dokonca 12:8 a 13:11 v piatom sete. Na rozbehnutý Strabag nakoniec nestačila a získala striebornú medailu. Celá séria skončila 1:3 na zápasy.

2018/2019

Slávia EU Bratislava v súťažnom ročníku 2018/2019 zdolala najprv VK Prešov a neskôr MŠK Oktan Kežmarok, čím si zabezpečila miestenku do finále Slovenského pohára, ktoré sa odohralo v Humennom. Po náročnej ceste v dramatickom boji zdolala Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava 3:2, čím si pripísala na svoje konto už štrnásty titul v Slovenskom pohári.

>Článok

2018/2019

O osemnásty majstrovský titul v Extralige žien sa postarala Slávia Ekonomická univerzita Bratislava, ktorá zdolala až v piatom rozhodujúcom zápase svojho bratislavského rivala VC Strabag FTVŠ Bratislava 3:1. Pre Sláviu EU je to už jedenáste double. Veľkým prínosom pre tím boli aj Američanky Taylor Nelson a Kelsey O´Neill. Vekový priemer hráčok v družstve bol necelých 20 rokov.

>Článok

2019/2020

Do finále Slovenského pohára bola Slávia EU, ako minuloročný víťaz, nasadená do semifinále kde narazila na UKF Nitra. V domácom zápase zvíťazili Slávistky 3:0 a čakal ich odveta na pôde hostí. Slávistkám stačilo na postup vyhrať 2 sety. Nitra využila domáce prostredie a vyhrala 3:1. Nasledoval “zlatý set” do 15, ktorý rozhodol o postupujúcom do finále Slovenského pohára. Slávia dokázala po prehre vyhrať rozhodujúci set a tak postúpiť do boja o pohár. V Superfinále v Eurovia aréne čakalo Sláviu EU “bratislavské” derby so Strabag VC Bilíkova Pezinok. V 5 setovej dráme už Slávistky ťahali za kratší koniec a tak si odniesli druhé miesto.

2020/2021

Súťaž Slovenského pohára mala problém s pandémiou Covidu 19. Po rozhodnutí SK SVF sa jednotlivé vyžrebované kolá hrali v rámci extraligových stretnutí. V 1.kole na jedno víťazstvo vyhralo naše družstvo nad Prešovom 3:0 a v 2.kole na dva hrané zápasy porazili naše dievčatá Pezinok po výsledkoch u súpera 3:1, doma 3:0 postúpili do Superfinále do Nitry. Našim súperom bolo Nové Mesto nad Váhom, ktoré prekvapujúco zvíťazilo lepším pomerom bodov v dvoch zápasoch nad UKF Nitra. Naše dievčatá napriek chýbajúcim štyrom hráčkam, ktoré nemohli hrať kvôli  karanténe zvíťazili presvedčivo 3:0 a vyhrali už 15. raz Slovenský pohár.

2020/2021

Finálová séria sa hrala na tri víťazné zápasy, v ktorom naše družstvo bolo favoritom. Súperom sa prekvapujúco stal Strabag Pezinok. Prvý zápas doma naše ženy vyhrali hladko 3:0, to sa však nedalo povedať o druhom vzájomnom zápase na pôde Pezinka. Po tuhom boji naše dievčatá dotiahli zápas do víťazného konca. Tretí zápas série priniesol vytúžené a zaslúžené víťazstvo 3:1 a 19. majstrovský titul! Po víťazstve v superfinále pohára získali tak 12. raz v histórii klubu double.

2021/2022

Slovenský pohár sa síce rozbehol, ale vinou pandémie sa viaceré zápasy odložili a medzi nimi aj naša odveta s Novým Mestom, v ktorej sme  po víťazstve 3:0 u súpera mali potvrdili doma postup do semifinále. Superfinále sa organizovalo spoločne s mužmi v Komárne 5.-6. februára. S druhým semifinalistom VKP Bratislava zohralo družstvo výborný zápas a zvíťazilo 3:0 (19,22,17) Vo finále sme sa stretli s UKF Nitra, ktorá porazila Brusno. Finálový zápas našim dievčatám nevyšiel a prehrali s UKF Nitra hladko 0:3 (-14,-20,-16). Družstvo neobhájilo pohár z minulého roku a skončilo na 2.mieste. za UKF Nitra.

2021/2022

Po napätom a vyčerpávajúcom semifinále s Brusnom, ktoré naše dievčatá rozhodli až v 5. zápase série, sa prebojovali do finále, kde na nich čakala UKF Nitra. Po zakopnutí v prvom zápase, ktoré sme prehrali 2:3, sa náš výkon zlepšoval. Druhy zápas v Nitre priniesol víťazstvo 3:1, ktoré nakoplo naše dievčatá k výhre v 3. zápase 3:0. Víťazstvom a najlepším výkonom v sezóne sme zavŕšili cestu k 20.-temu majstrovskému titulu klubu, ktoré znamenalo veľa nie len pre hráčky a trénerov, ale hlavne pre prezidenta klubu Vladimíra Hančíka.

2022/2023

Slovenský pohár 2022/23 sa hral s ôsmimi družstvami vyžrebované dvojice. V 1.kole naše družstvo sa stretlo s Prešovom. Po víťazstve v obidvoch zápasoch 3:0 sa priamo prebojovalo do semifinále. Slovenského pohára pod názvom Niké Super finále SP, ktoré sa uskutočnilo v Poprade 11.-12.februára 203 v ŠH Aréna Poprad. . V semifinále slavistky zvíťazili nad nebezpečnou Trnavou 3:0) a prebojovali sa do finále s VKP Bratislava, ktoré zvíťazili nad Novým Mestom nad Váhom. Vo finálovom stretnutí sa našim dievčatám nedaril a s VKP prehrali 0:3 (-17,-17,17). Finále nezastihlo naše dievčatá v optimálnej forme a tak sa nepodarilo získať 16.víťazstvo v Slovenskom pohári.

2022/2023

V sezóne 2022/23 viedla družstvo žien naďalej dvojica trénerov Michal Matušov a Igor Prieložný.
Družstvo sa prebojovalo do 30 finále a získalo 21. titul majstra SR a 2.miesto v SP. Spolu s 9 majstrovskými titulmi ČSFR extraligy v minulosti, dosiahlo ženské družstvo Slávie jubilejný 30. titul v najvyšších súťažiach M-ČSFR a Slovenska.
Do finále o majstra sa družstvo prebojovalo cez ¼ finále s Pezinkom, ½ finále v 3 zápasoch cez Nové Mesto nad Váhom. Vo finále nás čakal mestský rival VKP Bratislava. Obe družstvá trénovali a hrali v novej hale Domu športu. Finálová séria sa hrala na tri víťazné zápasy. Po víťazstve 3:2 v dramatickom prvom zápase, zvíťazilo družstvo v druhom 3:0 a v tretom pred TV kamerami po hladkom víťazstve 3:0 obhájili majstrovský titul s predchádzajúcej sezóny. Veľkú rolu zahrali naše mladé hráčky Kánová, Cibulová a hosťujúca Siládiová, podporované kapitánkou Magdinovou ktorá bola počas celej súťaž našou najväčšou oporou. Tréner Matušov týmto zápasom tak zavŕšil sezónu piatym titulom majstra a ukončil po 8 rokoch doterajšie účinkovanie pri družstve pre budúce angažmán v Prostějove.

2023/2024

Do finále Niké Slovenského pohára sa slavistky prebojovali najskôr v 1.kole cez Pezinok a 2.kole cez kvalitný tím UKF Nitra v dvoch zápasoch Po víťazstve v prvom zápase doma 3:0 a po dramatickom priebehu v odvete v Nitre 3:2. postúpili slavistky do finále konaného v Nitre 11.februára 2024. Uskutočnilo sa pred kamerami JOJ šport s družstvom VK Nové Mesto nad Váhom, ktoré sa do finále prebojovalo prekvapivo cez VKP Bratislava. Finálový zápas mal pomerne hladký priebeh. Súper oslabený zraneniami podľahol nášmu družstvu 3:0 po setoch 25:8, 25:23 a 25:11. a stalo sa už 16.víťazom Slovenského pohára v histórii. Najlepšou hráčkou bola vyhodnotená Michaela Kánová.

2023/2024

Volejbalistky Slávie Kooperativa EUBA získali v sezóne 2023/24 majstra Slovenska a tým už 22. majstrovský titul v histórii. Finálovú sériu s družstvom Volley project UKF Nitra slavistky vyhrali v štvrtom zápase 3:1. Prvý zápas série skončil víťazstvom Nitry 3:0, ale v ďalších troch už víťazstvom Slávie zhodne po 3:1. Od roku 2019 získali slavistky titul piaty ráz za sebou, keď im víťaznú šnúru prerušila iba pandémia koronavírusu v roku. Keďže družstvo vyhralo v tejto sezóne aj Slovenský pohár (16-raz) získali tým už 13 ráz double. Cesta za titulom bola pre naše mladé družstvo veľmi náročná. Od začiatku ho postihovali viaceré zranenia, choroby, kvôli ktorým nemohli hrať od začiatku sezóny Fričová, v závere súťaže ani Kánová s Podhradskou. Navyše pred nadstavbovou časťou súťaže krátko po príchode sa vo februári zranila kanadská blokárka Lia Mosher. Náročný postup družstva súťaži bol už od dlhodobej časti, cez Prešov do ¼ finále play-off a do finále s UKF Nitra (1.miesto) po dramatickej semifinálovej sérii 3:1 na zápasy VKP Bratislava. Po finálovej sérii bola naša kapitánka Magdinová Ema vyhlásená hráčkou mesiaca apríl.

Toto nie je koniec