Slávia Kooperativa EUBA – Volley project UKF Nitra 3:1 (14, 20, -14, 24)

Rozhodovali: Královič a Juráček, 300 divákov.

SLÁVIA KOOPERATIVA: Cibulová 3, Hašková 16, Földesiová 1, Siládiová 18, Matalíková 15, K. Slivková 11, liberka Magdinová (Pavlíková 1, S. Slivková 0, Furdová (1), tréner VOLLEY PROJECT UKF: Sedláčková 1, S. Dlhošová 0, Anny 12, Valentová 15, Bodnárová 18, Lopes 5, liberka Justhová (Matejovová 4, Laučíková 0, Bobáňová 5). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Ema Magdinová (Slávia Kooperativa EUBA) – Lucia Sedláčková (Volley project UKF Nitra)

Finálová séria play-off Niké Extraligy žien medzi Nitrou a Sláviou Bratislava sa skončila po štyroch zápasoch. V nej uspeli hráčky bratislavského klubu, ktoré vo štvrtok zdolali na vlastnej palubovke nitransky tím 3:1 a do klubovej vitríny tak získali Pohár Hildy Mazúrovej po druhý raz a celkovo je to pre nich 22. titul. Okrem majstrovského titulu získali hráčky Slávie EU v tejto sezóne aj Slovenský pohár.

Po ese Haškovej viedli domáce 3:1 a po zlej nahrávke Sedláčkovej na Valentovú 5:2, ale Nitrianky sa otriasli, potiahli trojbodovú šnúru a po smeči Valentovej bolo vyrovnané – 5:5. Potom domáce odskočili Nitriankam na tri body a bolo 8:5. Prešľap Dlhošovej na útoku znamenal štvorbodové vedenie slávistiek a Siládiovej tvrdý útok zariadil skóre 12:7 pre domáce i prvý oddychový čas nitrianskeho družstva. Po Cibulovej ese bolo 15:8 a po Siládiovej ulievke si bral tréner Bočkay druhý oddychový čas – 16:8. O ďalšie dve rozohry viedli domáce o desať bodov 18:8. V koncovke mali slávistky jedenásťbodový náskok 20:9. Ten si hráčky Slávie postrážili až do záveru setu, keď poslala podanie do autu Anny a domáce boli dva sety od zisku majstrovského titulu.

Domáce vyhrávali v druhom sete 3:1, 6:3 i 7:5, ale po Valentovej útoku bolo vyrovnané 7:7. Po Matejovovej bloku viedli Nitrianky po prvý raz v zápase – 9:8. Od tohto momentu nastal na palubovke tvrdý boj a tímy sa naťahovali o každý bod až do stavu 17:17. Potom domáce odskočili Nitriankam o dva body, tréner Bočkay si bral oddychový čas a po jeho skončení zvýšila Siládiová blok-autom na 20:17. Po Matejovovej útoku do siete prehrávalo nitrianske družstvo o štyri body a kouč Bočkay siahol po druhom oddychovom čase. Po Siládiovej útoku mala Slávia k dispozícii šesť setbalov. Keď z nich odkrojili hostky dva, tréner Slávie Brečka si vzal oddychový čas a tretí premenila na zisk druhého setu Kamila Slivková.

Nitrianky sa nevzdávali, v treťom sete vyhrávali 2:0 a 5:1. Po dvoch esách Siládiovej bolo 7:8 a hostky si brali oddychový čas. Po Haškovej ulievke bolo vyrovnané 8:8. Nitrianky ale zapli a razom vyhrávali 11:8 a keď bol v skóre štyri body domáci tréner siahol po oddychovom čase. Po nepresnom útoku Haškovej prehrávali domáce 10:16 a tréner Brečka mal v treťom sete oddychové časy vyčerpané. Nitrianky viedli 19:11 a koncovka sa začala za stavu 20:13 v prospech hostiek. Desať setbalov mali hráčky UKF k dispozícii po Bobáňovej ese a rovnaká hráčka hneď prvý premenila na zisk setu.

Štvrtý set začala úspešnou ulievkou Sedláčková a Bobáňová zvýšila na 2:0 pre Nitru. Po Cibulovej ulievke bolo vyrovnané 5:5. Kamila Slivková poslala domáce esom po prvý raz vo štvrtom sete do vedenia 7:6. Súperi sa striedali vo vedení na obe strany, kým sa do minibrejku nedostali hostky po Bobáňovej útoku na 14:12. Anny zvýšila “slashom” na 15:12 a tréner Slávie si vzal oddychový čas. Slávistky stiahli štvorbodové manko z 12:16 na 14:16 a nitrianske družstvo siahlo po oddychovom čase. Domáce sa dotiahli na Nitru na rozdiel jedného bodu, ale hostky im odskočili na 20:16 a do koncovky tak vstupovali so štvorbodovým náskokom. Nitrianky mali k dispozícii dva setbaly. Prvý z nich odmietla tvrdým útokom Matalíková a po Bobáňovej chybe bolo 24:24. Prvý majstrovský mečbal si vybojovali slávistky po “slashi” Kamily Slivkovej. Ten vzápätí využila ulievkou Matalíková a získala tak pre Sláviu 22. titul v histórii klubu.

Jakub Brečka, tréner Slávia Kooperativa: “Začali sme veľmi dobre, ale dostali sme sa do kŕča. Z neho sme sa dostali a v koncovke ukázali pevnejšie nervy. Som veľmi šťastný, že sa táto sezóna skončila napriek mnohým komplikáciám majstrovským titulom. Gratulujem všetkým dievčatám, manažmentu aj ľuďom v klube.”

František Bočkay, tréner Volley project UKF: “V príprave na zápas sme nič nepodcenili a skutočne dali do nej všetko. Dva sety sme hrali nervózne, ale potom sme sa dostali do zápasu. Mrzí ma, že sme nezvládli koncovku štvrtého setu, aj keď sme ju mali dobre rozohranú.”