Družstvo žien Slávia EU Bratislava po skončení majstrovskej sezóny 20221/22  prišlo o viaceré hráčky z minuloročného kádra. Po ukončení angažmán odišli 3 zahraničné hráčky: Kanaďanka Abby Spratt – nahrávačka, bieloruska  Alena Pitukhová – blokárka a brazílčanka Anny Caroline Alves Ramos – blokárka. Z aktívnou činnosťou neočakávane skončili  Zuzana Horváthová – nahrávačka z dôvodu náročnosťou VŠ štúdia, Paulína Košíková – štúdium na univerzite v Prahe, Karolína Kucserová – z dôvodu náročnosti VŠ štúdia v Bratislave. Neočakávane ukončila činnosť Emma Palkovičová kvôli zdravotným dôvodom. Celkove teda z minuloročného kádra  odišlo 7 hráčok.

Do družstva prišli 4 nové hráčky zo slovenských klubov. Tereza Podhradská – blokárka z Brusna, sestry Slivková Kamila – blokárka a Slivková Simona – nahrávačka z COP SVF Nitry (obe mládežnícke reprezentantky) a Michaela Kánová – smečiarka z Brusna (mládežnícka reprezentantka) , ktorá prišla študovať na SŠŠ Ostredkova 10. Jej  prestup z Brusna do nášho klubu bol veľmi náročný, ale  pre náš klub veľmi dôležitý. Zaslúžil sa o to najmä prezident klubu s rodičmi hráčky, ktorí spoločne to vyriešili aj s vedením Brusna. K týmto novým hráčkam prichádza študovať do 4. ročníka SŠŠ Ostredkova 10, ešte mladá juniorka z Levíc Jasmína Pavlíková  (liberka), zaradená do družstva junioriek s prípravou v A-čku žien. Do A-čka  žien boli do prípravy zaradené ešte mladé hráčky z našej juniorky – na druhý post nahrávačky Karolína Cibulová (kadetská reprezentantka SR) a liberka  Ema Golbergererová.

Pre sezónou 2022/23 disponuje Slávia EU nasledovným kádrom hráčok:

Hráčky z minulej sezóny:

Magdinová Ema – liberka (kapitánka družstva)

Doluda Darja – univerzálky

Fričová Alexandra – smečiarka

Hašková Radka – univerálka

Páneková Michaela – blokárka

Hráčky nové:

Podhradská Tereza – blokárka

Slivková Kamila – blokárka

Slivková Simona – nahrávačka

Kánová Michaela – smečiarka

Pavlíková Jasmína smečiarka, liberka

Cibulová  Karolína – nahrávačka z družstva žiačok Slávie

Pavlíková Jasmína smečiarka, liberka

Goldbergerová Ema – liberka z družstva junioriek

Športovú prípravu družstvo začalo naše družstvo 8.8.2022 s trénerom Igorom Prieložným.  Hlavný tréner MIchal Matušov až do 12.9. pôsobil  v ženskej reprezentácii, ktorá štartovala od 20.8. do 12.9 úspešne v kvalifikácie na ME 2022. Ako každý rok  sa družstvo v auguste  pripravovalo  v priestoroch Horského parku telocvični a posilňovni EUBA. Štyri hráčky družstvo Fričová, Hašková a novo prichádzajúcehráčky  sestry Slivkové dostali do 15.8.  voľno na regeneráciu po mládežníckej akcie EYOF v Banskej Bystrici, na ktorom vo volejbalovom turnaji všetky hrali v základnej zostave  U119 a skončili na 5.mieste. Spoločne sa tak celé družstvo tak stretlo 15.8.

Od 28.8. bola príprava  smerovaná do športovej haly Domu športu na Junáckej ul.6., kde znovu hrá extraligu.

 

Naše družstvo čaká v nastávajúcom súťažnom ročníku náročná sezóna.  Ciele, ako každý rok má družstvo vysoké – prebojovať sa do finále extraligy a pokúsiť sa obhájiť majstrovský titul – už dvadsiaty prvý. V Slovenskom pohári znovu po 2.mieste minulý rok, chceme byť úspešný a získať 16.víťazstvo. Po  odchode 7 hráčok družstva z minulej sezóny, z toho 4 hráčok zo základnej zostavy to bude veľmi náročné.

Hernú prípravu má družstvo naplánované turnajmi a prípravnými zápasmi.  Dňa 2.9.. hralo dva prípravné zápasy so Sokolom Post Viedeň, 6.9. dva prípravné zápasy v Olomouci, v dňoch  9.-10.9. sa zúčastnilo na turnaji v Novom Meste nad Váhom,  pokračovalo doma dvoma prípravnými zápasmi 21.9. s českým Šternberkom. Hernú prípravu, ako každý rok ukončilo na domácom už 35.ročníku medzinárodného turnaja Slávia EU Cup, na ktorom v konkurencii českých družstiev KP Brno, Frýdek Místek, rakúskeho Sokol Post a slovenského extraligistu Nové Mesto nad Váhom vyhralo a tak obhájilo víťazstvo z minulého ročníka. Týmto našim dievčatám gratulujeme.

Po dvoch rokoch pauzy klub prihlásil družstvo žien znovu do Európskeho pohára Challenge Cup. Žiaľ nemali sme šťastie na žreb. V 1.kole sa stretneme s azerbajdžanským družstvom Azerrail Baku. Klub po dohode so súperom sa dohodol hrať oba zápasy  v Baku 29. a 30.novembra 2022.

 

Realizačný tím družstva na čele s 1.trénerom o Michalom Matušovom a druhým trénerom Igorom Prieložným, zostáva rovnaký z minuloročnej sezóny. Szabo Martin – štatistik, Kollár Peter a  Bukovác Dušan fyzioterapeuti, Pavol Nemec 2.asistent. Hlavným partnerom už 11 sezónu bude Ekonomická univerzita Bratislava, s našim patrónom družstva Prof. Rudolfom Sivákom.

Pre klub to bude náročná sezóna aj z dôvodu zabezpečenia podmienok. Po sezóne odišiel sponzor Poštová banka. Naďalej nás však budú podporovať  cestovná kancelária Hydrotour, a.s.  a poisťovňa  Koopratívou, a.s.. Technickými sponzormi bude naďalej Errea a Mizuno. Mládež naďalej podporuje náš tradičný sponzor Dráčik DUVI, s.r.o.

 

Extraliga 2022/23 sa pre nás začala 24.9. u najväčšieho rivala – UKF Nitra. Našim dievčatám podobe ako minulý rok vo finále sa podarilo zvíťaziť 3:0 ! Pokračovali sme úspešne aj doma 2.10. s Pezinkom s výsledkom 3:0. Dobrý začiatok to pre  naše mladé družstvo s priemerom 19 rokov bol dobrý odrazový mostík do ďalších zápasov sezóny. Všetci veríme, že tréneri, ako každý rok pri častých hráčskych zmenách pripravia tento novovytvorený káder družstva čo najlepšie a budeme mať na konci sezóny všetci opäť radosť.

 

Preto naši i priaznivci a kamaráti. Držte nám palce v rozbehnutej sezóne 2022/23. A podporte Vašou účasťou naše dievčatá na každom zápase. Oni sa Vám odvďačia peknou hrou a víťazstvami.

 

Vladimír Hančík, prezident klubu