Do Slávie EU tento rok zavítali dve brazílske posily nahrávačka Bruna Caixeta Costa a blokárka Raquel Loff da Silva. Dnes sme sa porozprávali práve s Brunou.

Meno: Bruna Caixeta Costa

Vek: 22

Národená: Uberlândia, Brazília

Post: Nahrávačka

Výška: 183 cm

Váha: 73 kg

Kluby:
19/20 – Leixões Sport Club, POR
18/19 – Praia Clube, BRA
17/18 – ADC Bradesco, BRA
16/17 – Sesi São Paulo, BRA
15/16 – Sesi Uberlândia, BRA
14/15 – Sesi Uberlândia, BRA
13/14 – Sesi Uberlândia, BRA
12/13 – Sesi Uberlândia, BRA

Vítaj na Slovensku a povedz nám najprv, prosím, ako si sa dostala k volejbalu?

Ďakujem pekne, som tu veľmi spokojná! Začala som hrať, aby som robila kamarátke spoločnosť. Moja mama pracovala a nemohla som byť sama doma, tak mi zavolala a ja som to prijala! Dodnes patrí medzi moje najlepšie kamarátky, dokonca máme spolu aj tetovanie!

Aj keď si ešte nemohla poriadne vytiahnuť päty z domu, ako sa ti tu zatiaľ páči?

VEĽMI! Všetko je veľmi príjemné, to málo, čo som videla, je nádherné. Všetci tu s nami zachádzali veľmi dobre. Zbožňujem to tu.

Cesta bola určite komplikovanejšia z pohľadu papierovačiek. Prebehlo všetko „hladko“, alebo ste mali nejaké komplikácie?

Cesta bola v pohode, bolo to ľahké, keďže sme mali všetky potrebné doklady. Počas celej cesty sme sa chránili… situácia v Brazílii je oveľa horšia ako tu!

Určite si dostala aj iné ponuky okrem zo Slávie. Prečo si sa rozhodla práve pre nás?

Mala som aj iné ponuky. Sláviu som si vybrala, pretože sa mi páči aj ako klub, ale aj ako projekt, ktorý majú spolu s Ekonomickou univerzitou v Bratislave.

Čo som videl na instagrame, tak ste si svoju karanténu krátili cvičením.

Áno! Kedykoľvek idem na dovolenku, snažím sa niečo robiť, starám sa o svoje telo, keď sa blížia tréningy a zápasy, tak si spravím predsezónu. Mám osobného trénera Gabriela Carneira, ktorý so mnou robí túto prácu od začiatku do konca.

Určite si sa už nevedela dočkať kedy sa pridáš ku družstvu. Aké sú tvoje prvé dojmy?

Bolo to skvelé! Dievčatá sú naozaj milé, boli k nám super, naozaj som sa o túto časť obávala, pretože to tak nie je vždy!

V Európe si hrávala aj minulú sezónu a to v Portugalsku. Je rozdiel medzi európskym a brazílskym volejbalom?

Myslím si, že to závisí od situácie, moje skúsenosti v Portugalsku boli odlišné od všetkého, čo som v živote prežila! Ale z rôznych dôvodov je volejbal tiež iný, ale podobnosť je taká, že ľudia tak ako aj v Brazílii sú pre tento šport zanietení.

Každá žena miluje jedlo, o tom niet pochýb. Si taká tá domáca gazdinka, alebo preferuješ radšej reštaurácie? Na čom si tak najviac pochutnáš?

Mám rada obe! Dôležité je jesť ? Rada varím, a keď mám aj dostatok času, tak urobím pokojne aj niečo komplikovanejšie! Počas sezóny nemám až toľko času, takže sa priznám, že prísť domov a mať jedlo pripravené nie je zlé! Ale je to skôr kvôli únave… po hernom tréningu sa chcem iba osprchovať a vyspať.

Ďakujem pekne za rozhovor a držíme palce do sezóny.

Bruna Caixeta: Estou adorando.

Demos algumas perguntas as nossas novas jogadoras para conhecê-las melhor. Entrevista com a levantadora Bruna.

Seja bem vinda na Eslováquia. Como ou quando vc começou a jogar Volejbal?
Muito obrigada, estou sendo muito feliz aqui! Comecei a jogar para fazer companhia para uma amiga. Minha mãe trabalhava e eu não podia ficar sozinha em casa, aí ela me chamou e eu aceitei! Até hoje é uma das minhas melhores amigas, temos até uma tatuagem juntas!

Mesmo vc ainda não podendo sair muito de casa, vc está gostando daqui ?
MUITO! É tudo muito agradável, o pouco que vi é lindo! Todo mundo aqui tem tratado a gente muito bem. Estou adorando.

A viajem de vinda pode ter sido um pouco mas complicada , por razões óbvias pelo que o mundo está passando … sua viajem foi tranquila ou teve algum problema ??
Foi tranquilo, viemos com bastante documentação! E nós protegemos durante todo o percurso… a situação no Brasil está bem pior que aqui!

Com certeza vc teve outras propostas , porque vc escolheu vir para a Slavia ??
Pela organização e seriedade que o clube demonstrou ter!

Pelo que vimos no seu Instagram  vc passou a quarentena fazendo bastante exércicios e tentando manter a forma ?
Sim! Sempre que entro de férias, tento fazer algo, e quando se aproxima do retorno dos jogos e treinos, faço uma pré temporada! Tenho um personal, Gabriel Carneiro, que faz esse trabalho comigo do início ao fim.

Com certeza vc já devia estar ansiosa para vir , se juntar ao grupo e iniciar os trabalhos , qual foi sua primeira impressão ?
Foi ótima! As meninas são muito legais, foram super receptivas com a gente, eu estava bem preocupada com essa parte porque nem sempre é assim!

Ano passado vc jogou em Portugal. É grande a diferença entre o voleibol europeu do voleibol brasileiro ?
Acho que depende da situação, minha experiência em Portugal foi diferente de tudo que vivi na vida! Mas por outras questões, em relação ao vôlei é diferente também, mas a semelhança é que lá as pessoas são apaixonadas pelo esporte.

Toda mulher gosta de comida , vc é do tipo que gosta de cozinhar em casa ou prefere ir comer fora ou em restaurantes ?? O que vc mais gosta de comer ??
Eu gosto dos dois! O importante é comer ? eu gosto de cozinhar sim, mas quando tenho bastante tempo pra fazer alguma coisa mais elaborada e com calma! Durante a season, estamos sempre correndo então confesso que chegar e ter a comida pronta não é nada mal! Mas é mais por conta do Cansaço… depois do treino de jogo, só quero tomar um banho e dormir.

Muito obrigado pela entrevista.