STRABAG VC FTVŠ UK BRATISLAVA – SLÁVIA EU BRATISLAVA 3:2 (27, -17, 17, -22, 9) – stav série 1:1

Zápas trval 129 minút, rozhodovali: Sarka a Tiršel, 421 divákov

Strabag: Denysovová 24, Hrončeková 9, Kmezičová 17, Hudecová 15, Stümpelová 11, Ovečková 2, libero Španková (Trebichavská 2, Ramajová 0, Hronská Kručovská 1). Tréner: T. Varga.
Slávia EU: Herdová 9, Körmendyová 12, Kvasnová 13, K. Fričová 14, O’Neillová 11, Nelsonová 5, libero Magdinová (Šepeľová 9, Slezáková 0, Reháková 1). Tréner: M. Matušov.

Strabag nastúpil v rovnakej zostave ako v stredu v hale Mladosť, v základe Slávie spravil tréner Matušov jednu zmenu, keď na poste univerzálky nastúpila Kvasnová. Slávia začala lepšie a v úvode viedla 6:2. Domáce volejbalistky vyrovnali na 9:9, ale potom Slávia opäť odskočila na tri body, keď sa presadila Fričová. Potom ale získal sériu bodov Strabag a po bloku Denysovovej vyrovnal na 17:17. V koncovke mala Slávia tri setbaly za stavu 24:21, ale domáce všetky odvrátili a vyrovnali na 24:24. Dramatický prvý set napokon ukončila esom ukrajinská smečiarka Denysovová a Strabag ho vyhral 29:27.

Slávia začala dobre aj druhý set, po dvoch esách Fričovej za sebou viedla 8:2. Strabag sa dostal do hry pri podaní Ovečkovej a znížil na 9:10. Potom dala eso Srbka Kmezičová a Strabag viedol 14:13. V ďalších momentoch však mala opäť navrch Slávia a keď sa bodom z podania presadila O´Neillová, viedli hostky 19:15. Koncovku tentokrát Slávia zvládla, set vyhrala 25:17 a vyrovnala na 1:1.

Začiatok tretieho setu vyšiel lepšie domácim, ktoré dobre bránili na sieti a po blokoch Hrončekovej a Ovečkovej viedli 9:3. Domáce hráčky jasne dominovali a vypracovali si až jedenásťbodový náskok 16:5 a tretí set vyhrali hladko 25:17.

Nástup do štvrtého setu vyšiel lepšie Slávii, ktorá vyhrávala 11:6. Strabag potom znížil na 11:13 a neskôr na 15:17, čo donútilo hosťujúcu lavičku siahnuť k timeoutu. Ten im pomohol, Slávia získala tri body v rade a viedla 20:15. Štvrtý set vyhrala Slávia 25:20 a vynútila si tajbrejk.

Piaty set začal lepšie Strabag, viedol 4:1 a po útoku Hudecovej 6:3. Strany sa točili za stavu 8:5 pre domáce. Strabag bol na konci a pri podaní Hudecovej získal ďalšie tri body – 11:5. Obhajkyne titulu už obrat nedovolili, tajbrejk vyhrali 15:9 a vyrovnali stav finále na 1:1.

Tomáš Varga, tréner Strabagu: “Oproti prvému zápasu sme boli menej nervózni, čo bolo vidno najmä v medzihre, kde sme riešili situácie pokojnejšie a lepšie. Počkali sme si na svoju príležitosť a boli sme trpezliví. Naopak súper bol nervózny a my sme to využili.”

Michaela Španková, libero Strabagu: “Vedeli sme, že musíme zabrať, bojovať ako o život a eliminovať chyby. Myslím si, že dnes sa to podarilo. Sme vyrovnané tímy, sety boli trochu ako na hojdačke. Dnes sme si pomohli v obrane, v poli sme ubránili veľa. Pred tajbrejkom sme si povedali, že ideme do toho a nesmieme to pustiť. Ak v piatom sete prehrávate o pár bodov, nedá sa to tak ľahko dobehnúť. Opäť ideme od začiatku, treba bojovať ďalej.”

Michal Matušov, tréner Slávie: “Určite zohralo rolu aj domáce prostredie. Strabag je zvyknutý na túto halu, ktorá má trochu iné dimenzie ako naša hala Mladosť a dnes tých odrazených lôpt po našej obrane skončilo v strope aspoň päť-šesť. Oproti prvému zápasu nám nezahrali stredové hráčky, tie body nám v celkovom súčte chýbali. Séria je vyrovnaná 1:1, nič sa nedeje a máme pred sebou ešte minimálne dva zápasy. Tento duel si zanalyzujeme a pripravíme sa na stredu. Verím, že ten zápas dopadne pre nás pozitívnejšie.”

Lucia Herdová, smečiarka Slávie EU: “V koncovke prvého setu sme nezložili pár lôpt a nevyhrali sme ho, ale nemyslím si, že by sa to podpísalo na ďalšom priebehu, do ďalších setov sme vstúpili koncentrovane. Robili sme dnes veľa chýb, bolo tam veľa pokazených servisov a pasáže, keď sme nevedeli zložiť loptu. Z tohto zápasu sa vyspíme, makáme ďalej. V stredu hráme doma, pokúsime sa opäť dostať v sérii do vedenia.”

Zdroj: SVF

FOTO: RED line Photo