Americká nahrávačka Taylor Nelson získala ocenenie Hráč mesiaca október v najvyššej slovenskej volejbalovej súťaží parfems.sk extralige žien.

O víťazoch rozhoduje špeciálna komisia, ktorá zohľadňuje predovšetkým štatistiky a vplyv hráča na tím a výsledok, pomocnným kritériom sú ocenenia MVP, ktoré sa udeľujú po každom extraligovom stretnutí. V prvom mesiaci tohtosezónnej ankety sa do výsledkov rátali aj zápasy zo záveru septembra.

TAYLOR NELSON

Rodáčka z kalifornského Granite Bay Nelson prišla do Slávie EU v lete, v tejto sezóne je kapitánkou družstva z haly Mladosť a jednou z dvoch amerických legionárok tohto bratislavského klubu, druhou je blokárka Kelsey O’Neill.

Dvadsaťdvaročná 183 cm vysoká dirigentka hry Nelson sa ihneď po príchode na Slovensko zaradila medzi najvýraznejšie postavy extraligy, v štatistikách nahrávačiek je jasne na čele. Slávia aj jej zásluhou v úvodných piatich kolách nestratila ani bod (15 b., bilancia 5-0, sety 15:1) a je lídrom súťaže. Nelson získala ocenenie MVP v úvodnom kole v domácom súboji proti majstrovskému Strabag VC Bratislava (3:0). V piatich dueloch nazbierala 31 bodov za 17 úspešných útokov, 11 es a 3 bloky. Zažiarila v zápase 2. kola v Trnave (3:1), kde pomohla tímu 11 bodmi a 8 esami.

Nelson pred príchodom na Slovensko pôsobila vo vlasti, v rámci Národnej vysokoškolskej športovej asociácie (NCAA) hrávala za Cal Poly, tím Kalifornskej polytechnickej štátnej univerzity zo San Luis Obispo. Počas ostatných rokov si zahrala aj v univerzitnej reprezentácii USA a získala viacero individuálnych ocenení.

Ďalšími finalistkami ankety za október boli Zuzana Šepeľová (Slávia EU Bratislava), Lucia Nikmonová (VTC Pezinok Bilíkova), Simona Jelínková (VTC Pezinok Bilíkova) a Karolína Fričová (Slávia EU Bratislava).

Zdroj: SVF