Slávia EU Bratislava –  STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK 0 : 3 (-21, -21, -14)
Zápas trval: 75 minút, rozhodovali: Sarka a Juráček, 200 divákov

Slávia: Szabóová 2, Sedláčková 1, Šepeľová 6, Widerman 4, Fričová 7, Šunderlíková 11, libero Harajdičová (Reháková 3, Herdová 3). Tréner: M. Matušov.
STRABAG: Ovečková 5, Hudecová 7, Cigániková 11, Radonjič 13, Ševarika 9, Candráková 5, liberá Nikmonová a Jančová. Tréner: T. Varga.

Zápas sa začal slávnostne. Prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda odovzdal kapitánke Slávie Terézii Widerman cenu pre najlepšiu hráčku extraligovej sezóny 2016-2017.

Prvý set bol do polovice vyrovnaný, ale potom sa STRABAG najmä zásluhou kvalitného servisu dostal do trháku a po ese Ovečkovej viedol 16:12. Slávia však pridala a pri podaní Šunderlíkovej znížila na rozdiel jedného bodu, keď sa razantným útokom po čiare prezentovala Fričová (18:19). STRABAG ale nápor domácich odrazil a opäť viedol o tri body 21:18. Prvý set ukončila Cigániková a STRABAG ho vyhral 25:21.

V druhom siete viedli hosťujúce hráčky 3:0, ale Slávia po Šundelíkovej ese otočila na 7:5. STRABAG však rýchlo zareagoval a po dvoch esách Ovečkovej za sebou viedol 12:10. Hosťujúce hráčky svoj náskok postupne zvyšovali a pred koncovkou vyhrávali už 18:12, keď dlhú výmenu ukončila Srbka Ševarika. STRABAG pridal ďalšie dva body a viedol 20:12. Slávii sa podarilo znížiť veľké manko, ale na obrat to už nestačilo a STRABAG vyhral druhý set tak isto ako prvý 25:21.

Slávia viedla v treťom sete 3:0, ale hosťky pri podaní Hudecovej otočili na 5:3. STRABAG mal navrch a svoj náskok zvýšil na 8:4 po tvrdom útoku ďalšej Srbky Radonjičovej. STRABAG dominoval a mieril za víťazstvom. Po bloku Cigánikovej bolo už 16:8 pre tím trénera Vargu. Iskierku nádeje pre Sláviu ešte vykresala dvomi esami Herdová – 11:16. Viac už však dobre hrajúce hosťujúce hráčky nedovolili, tretí set vyhrali 25:14 a celý zápas zaslúžene 3:0

Michal Matušov, tréner Slávie EU: Musíme minimalizovať chyby a zefektívniť niektoré veci, aby sme boli úspešní. Potenciál v našom mladom tíme je obrovský, ale dobré výsledky môžeme dosiahnuť len tvrdou prácou. Nehádžeme flintu do žita, pretože ideme našou cestou, teda prácou s mladými hráčkami. Boli tam však chyby, ktoré nemuseli byť a vývoj zápasu mohol byť iný. Dnes nás nepodržal servis, ktorý máme štandardne dobrý a prichádzali neakceptovateľné chyby. V tom bol najväčší rozdiel. Naša hra si hľadá tvár, máme viacero nových hráčok, chce to čas a najmä tvrdú prácu na tréningu. Lucia Töröková je po operácii kolena a ešte nebola pripravená nastúpiť.

Terka Widerman, kapitánka Slávie: Škoda, že sa nám dnes nepodarilo získať ani set. Musíme sa naučiť eliminovať chyby v dôležitých momentoch zápasu. Vieme kde máme slabiny, na ktorých musíme popracovať. Ešte je len začiatok sezóny, musíme si zobrať zo zápasu pozitívne momenty a z negatívnych sa poučiť do budúcich zápasov.

Tomáš Varga, tréner Strabag Volleyball Club: “Súpera sme zatlačili podaním, čím sme ho odtlačili od siete a nemohol tvoriť. Situácie v obrane na sieti boli potom pre nás jednoznačnejšie. Myslím, že sa hral kvalitný volejbal aj napriek tomu, že to bolo trochu nervózne. Je začiatok sezóny a je to pochopiteľné. Vedeli sme, že Slávia má svoju silu, aj keď obmenila tím. V každom prípade nám víťazstvo 3:0 na palubovke Slávie dodá sebavedomie. Sme spokojní, ale ešte nás čaká veľa práce. Nové posily zapadli do tímu veľmi dobre a ukázali svoj potenciál.”

ZDROJ: TASR, SITA, SVF.SK

[TS_VCSC_Lightbox_Gallery content_images=”3303,3304,3305,3306,3307,3308,3309,3310,3311,3312,3313,3314,3315,3316,3317,3318,3319,3320,3321,3322,3323,3324,3325,3326,3327,3328,3329,3330,3331″ content_images_size=”large” content_images_altdata=”false” content_title=”Fotogaléria zo zápasu 1. kola Extraligy žien 2017/2018″ thumbnail_size=”medium”][/TS_VCSC_Lightbox_Gallery]