V dňoch 15. – 16. 9. 2017 sa už napíše jubilejný 30.ročník medzinárodného volejbalového turnaja Slávia Cup. Od roku 2012 pod názvom Slávia EU Cup, našim hlavným parterom družstva žien. V doterajších 29-tich ročníkoch zvíťazilo najčastejšie naše družstvo žien – 12 krát, pričom od roku 2014 tri razy za sebou. Medzi víťazmi tohto v súčasnosti najstaršieho ženského volejbalového turnaja na Slovensku boli aj také špičkové družstvá, ako ruské Medin Odesa, ADK Alma Ata, talianska Teodora Ravena, či dlhoročné majstrovské družstvo Viedne.

Na turnaji sa spravidla schádzajú špičkové družstvá Maďarska, Rakúska, Česka. V terajšom ročníku, okrem nášho majstra Slávia EU, účasť potvrdil majstrovský tím z Viedne – Sokol Post NO, 5. družstvo maďarskej ligy a častý účastník turnaja UTE Budapešť a čerstvý nováčik českej extraligy Dukla Liberec. Práve do tohto ambiciózneho družstva Liberca, ktorý je na turnaji prvý raz, prestúpila naša Lucia Mikšíková a na súpiske bude figurovať aj naša bývalá hráčka Romana Krišková.

Turnaj štyroch družstiev sa hrá systémom „každý s každým“ pričom v piatok 15.9. sa hrajú dva zápasy a v sobotu 4 zápasy (viď program).

Ceny na turnaj v podobe pekných pohárov dodáva už tradične firma RONA a.s. z Lednických Rovní, s ktorou náš klub dlhodobo spolupracuje.

Na turnaji očakávame účasť prorektora Ekonomickej univerzity Prof. Siváka Rudolfa, pozývame nového ministra školstva a samozrejme počítame aj s našimi tradičnými a vernými fanúšikmi.

Turnaj je už tradične organizovaný tesne pred extraligovou súťažou a pre naše družstvo slúži k poslednej hernej previerke.

Srdečne Vás pozývame do športovej haly Mladosť a tešíme sa znovu na stretnutie.

Program zápasov:
Piatok 15. 09.
15.00 Slávia EU Bratislava – UTE Budapešť
17.00 Sokol Post NO – Dukla Liberec

Sobota 16. 09.
10.00 Dukla Liberec – UTE Budapešť
12.30 Sokol Post NO – Slávia EU Bratislava
14.00 UTE Budapešť – Sokol Post NO
16.00 Slávia EU Bratislava – Dukla Liberec

(V. H.)