S hlbokým žiaľom oznamujeme volejbalovej verejnosti, že dňa 27. februára 2023 v odpoludňajších hodinách po vážnych zdravotných ťažkostiach vo veku 66 rokov zomrel náš tréner a dlhoročný člen klubu Slávie UK Bratislava Stanislav Martinat.
Narodil sa v Bratislave a do nášho klubu prišiel v roku 1994 z Volejbalového klubu Slovakoturist Bratislava. Hneď prevzal funkciu vedúceho družstva a asistenta trénera žien Slávie UK Bratislava. V tejto funkcii bol 14 rokov až do roku 2008, keď sa začal naplno venovať mládeži. Ako spolupracovník trénerov družstiev žien Bridu, Ferulíka, Petráša a Martina Hančíka sa v rokoch 1995 – 2008 podieľal na získaní ôsmych majstrovských titulov, šiestich víťazstvách v Slovenskom pohári a dvoch majstrovských titulov v družstve junioriek a kadetiek. Po ukončení práce v družstve žien sa začal naplno venovať mládeži. Trénoval hráčky 1.ligy žien, junioriek, kadetiek, starších žiačok a posledný rok mladšie žiačky Slávie, na ZŠ Česká až do jeho úmrtia.
Pod jeho trénerskými rukami prešlo nespočetne veľa hráčok Slávie a reprezentantiek SR. Jeho podiel na výchove mladých hráčok, organizácii klubu a jeho úspechoch bolo neoceniteľný. Viac rokov pracoval aj v súťažnej komisii SVF.
Stanislavom Martinatom stráca náš klub vzácneho človeka a trénera, ktorý pracoval vždy s veľkým elánom a typickou svedomitosťou.
Česť je pamiatke.
Posledná rozlúčka sa uskutoční 6. marca o 14. hodine na Martinskom cintoríne v Bratislave.